פרוקטולוגיה

 
המומחים שלנו לפרוקטולוגיה: פרופ' שלמה ולפיש
 

תחומי טיפול – פרוקטולוג מומחה

 
  • טיפול בבעיות הקשורות לתפקוד פי הטבעת כולל פיסורה, פיסטולה, טחורים, יבלות בפי הטבעת, חוסר שליטה על הסוגרים או עצירות.
  • טיפול במרפאה בטחורים ע"י קשירת טחורים או הזרקה.
  • ביצוע רקטוסקופיה ובירור בעיות של דימום מפי הטבעת על ידי פרוקטולוג מומחה.
  • מבצעים ניתוחים של המעי הגס, הרקטום, ופי הטבעת. פרופ' קירשטיין פרוקטולוג אשר מבצע בעצמו בדיקה סונוגרפית של פי הטבעת ורקטום כבדיקה מקדימה את הטיפול הנכון במצבים שונים.

 

הרפואה הפרוקטולוגית מטפלת בבעיות כגון:

 
 
טחורים – תופעה של התרחבות כלי דם באזור פי הטבעת, פיסורה – סדק בעור פי הטבעת, מורסות שונות, בעיות של עצירות ושלשולים כרוניים, סרטן החלחולת וסרטן המעי הגס, פציעות באזור, מחלות דלקתיות, הפרעות ביציאות, אי שליטה על היציאות, סרטן אנאלי ועוד.

 

פגישה עם פרוקטולוג

 
רבים מגיעים לפגישה עם פרוקטולוג בחששות רבים ובתחושת אי נעימות. תחושות אלו אינן מבוססות שכן הפגישה היא אינטימית מאוד ותמיד הרבה יותר רגועה ממה שחשש המטופל. פגישה עם פרוקטולוג כוללת תשאול לגבי עבר רפואי ועבר משפחתי רפואי, הרגלי אכילה ושתייה, תדירות יחסי המין ותדירות הופעות ההפרעות, עוצמתן ועוד. הפגישה והתשאול מאפשרים ללמוד על הגורמים לבעיה ועל אופן הטיפול הנגזר ממנה.

 

בדיקה אצל פרוקטולוג מומחה

 
בדיקה אצל פרוקטולוג כוללת הסתכלות רקטאלית על פי הטבעת – מבחוץ ומבפנים. וידוא כי אין טחורים או פיסורה, ציסטות או כל הפרעה ובעיה אחרת. במקרים מסוימים תילקח ביופסיה. תוכלו לשאול את הפרוקטולוג על כל בעיה או היסוס שעולים, כל תהייה או קושי.
 
 
 
להורדת הטפסים אודות: