בלון קיבה - בלון להרזיה

 

טיפול בעודף משקל והשמנה באמצעות בלון קיבה

 
מה הוא עודף משקל ומהן ההשלכות שלו על גופינו?

עודף משקל והשמנת יתר ידועים כגורמים המזיקים לבריאות. דבר זה בא לידי ביטוי בהחמרה והתגברות של מחלות לב וכלי דם, סוכרת, אבנים בכיס המרה ומחלות מפרקים שמושפעות לרעה כתוצאה מהשמנת יתר. זאת בנוסף להשפעות נפשיות וחברתיות שעשויות להיגרם לסובלים מבעיות של עודף משקל והשמנת יתר.

מה הן התוצאות מעליה גבוהה במשקל?

השמנה היא מחלה מורכבת מאוד ויש לה גורמים רבים המשלבים אלמנטים של פיזיולוגיה, מטבוליזם וגורמים תורשתיים יחד עם גורמים חברתיים, התנהגותיים ותרבותיים.
הורדה לא מבוקרת במשקל יכולה להיות קשה ומתסכלת, ולכן שיטה זו שאינה כרוכה בפעולה כירורגית או ניתוחית מסייעת למטופלים לסגל לעצמם הרגלי תזונה נכונים במהלך תקופה זו ללא צורך בסיכונים וסיבוכים שעשויים להיגרם כתוצאה מניתוחים בריאטריים.

מי מתאים לטיפול?

 • מטופלים עם BMI=>30
 • מטופלים שאינם עומדים בקריטריונים לניתוח בריאטרי
 • מטופלים שלא עברו ניתוח קודם בקיבה
 

מהי תוכנית להרזיה באמצעות בלון?

 
תכנית זו נועדה ליצור טיפול יסודי ומעמיק בבעיה, תוך כוונה ליצור אצל המטופלים הרגלי תזונה חדשים נכונים יותר עבורם וע"י כך לסייע בטיפול בבעיה ובמניעתה.

התכנית כוללת ארבעה מרכיבים עיקריים:

 • הכנסת בלון לקיבה למשך שישה חודשים באמצעות פעולה פשוטה שנעשית תוך 15 דקות ע"י גסטרואנטרלוג מומחה וללא צורך בניתוח.
 • הדרכה תזונתית – מתבצעת על ידי דיאטנית קלינית, המתמחה בתחום התזונה שלאחר פרוצדורות מורידות משקל.
 • בדיקת רופא פסיכיאטר – מתבצעת על ידי פסיכיאטר המתמחה בתחום זה.
 • שינוי התנהגות של המטופל ושמירה על אורח חיים בריא - הבלון היא אמצעי עזר בלבד להורדה במשקל, ויש לשלבו עם דיאטה ושינוי הרגלי אכילה והתנהגות. מידת ההצלחה בטווח הארוך תלויה ביכולתו של המטופל להטמיע את השינויים בהרגלי החיים בנושאי תזונה ופעילות גופנית.

התכנית בנויה כך, שבתחילתה נפגש המטופל בצורה פרטנית עם הרופא/ה, הדיאטנית והפסיכיאטר. בפגישות אלו מבוצעת סקירה רפואית ובחינה של התאמה לתוכנית הטיפול המוצעת, כמו כן מבוצע תיאום ציפיות של שני הצדדים. במשך כל ששת החודשים של הטיפול מתבצע ליווי צמוד של הצוות הרפואי שנקבע, הכולל פגישות חודשיות עם הדיאטנית והפסיכיאטר.
 
 
יתרונות של בלון קיבה להרזיה:

 • טיפול שאינו כירורגי – אין צורך בביצוע חתכים ואין צורך בהרדמה כללית ולכן אחוז הסיכוי לסיבוכים הוא נמוך מאוד. בנוסף לכך תקופת ההחלמה וההתאוששות קצרה מאוד ביחס לשאר הניתוחים הבריאטרים.
 • הטיפול מתאים עבור מגוון רחב ביותר של מטופלים – יכול לשמש גם לטיפול באנשים בעלי BMI מעל 30 ומטופלים בעלי התוויות נגד לניתוח בריאטרי ולמטופלים שמעוניינים לעבור מטיפול שמרני לטיפול בריאטרי.
 • הזדמנות לשינוי – מדובר בתהליך הפיך שמהווה הזדמנות לשינוי הרגלים. והוא עשוי לשרת בעלי מוכנות גבוהה לשינוי שזקוקים ל"דחיפה" קלה או לסיוע בהתנעת השינוי והוצאתו לפועל.

חסרונות של בלון קיבה להרזיה:

 • מבין כל הניתוחים הבריאטרים, טיפול זה מביא לירידה הצנועה ביותר במשקל לאורך זמן.
 • אחד הסיבוכים החמורים ביותר של הבלון שחשוב להכיר הוא חסימת מעיים. סיבוך זה אשר מתרחש לעתים נדירות אך מהווה סכנת חיים ומצריך מעבר של ניתוח חירום.
 
תהליך הכנסת הבלון לקיבה:

בתחילת התהליך מבוצעת סקירה של הקיבה באמצעות גסטרוסקופ ולאחר מכן הבלון מוחדר דרך הפה אל הוושט ומשם לקיבה ללא צורך בהתערבות כירורגית. הבלון עשוי מחומר רך ומוחדר כאשר הוא מכווץ. התהליך מתבצע בטשטוש ולכן החולה אינו מרגיש את הפעולה.
לאחר הכנסת הבלון לקיבה הוא ממולא בחלקו הראשון בתמיסה פיזיולוגית ובחלקו השני באויר באמצעות צינורית המחוברת לבלון. לאחר המילוי מוציאים את הקטטר והבלון צף בחופשיות בחלל הקיבה. משך הפעולה בין 15-20 דקות.
לאחר הפעולה נדרשת השגחה קצרה בחדר ההתאוששות. הבלון נישאר בקיבה למשך 6 חודשים ובסופם הוא מוצא באותה דרך שבה הוכנס, כאשר מעבירים קטטר אשר מוחדר לתוך הבלון וגורם לניקובו ולהתרוקנותו. לאחר מכן הבלון נתפס באמצעות מלקחיים ומוצא מן הגוף.

תופעות הלוואי של השימוש בבלון:

תופעות הלוואי השכיחות לאחר החדרת הבלון הן בחילות והקאות למשך מספר ימים. ניתן להקל על התופעות על-ידי נטילת תרופות מתאימות. כמו כן ייתכנו תופעות לוואי וסיבוכים כמו במהלך כל פעולה אנדוסקופית.

אורח חיים לאחר הכנסת הבלון:

השינוי החשוב ביותר הוא התזונה. מטופל שעבר הכנסת בלון מרגיש תחושת שובע מהר יותר וכך הוא אוכל פחות. באופן עקרוני ניתן לאכול הכל, תוך כדי שמירה על כללים שיוסברו לכם ע"י הצוות המלווה. כל התהליך מפגישת ייעוץ ראשונית, הכנסת הבלון ומעקב ילווה על הצוות המקצועי של המרכז לטיפול בהשמנת יתר שתפקידו לסייע לכם לרכוש הרגלי אכילה נכונים ותזונה נכונה. לאחר הוצאת הבלון הקיבה חוזרת לקדמותה וזאת לאחר שרכשתם הרגלי תזונה נכונים ובריאים יותר שיוכלו לשמש אתכם בהמשך וכך תישמרו על הירידה במשקל והבריאות לאורך שנים.

פגישות מעקב:

בלון קיבה משמש ככלי עזר לשינוי אורח החיים ולכן נדרש מעקב וליווי של אנשי המקצוע שלנו לכל אורך התהליך. אתם תהנו מהתמיכה המקצועית הדרושה בכדי לשנות את הרגלי האכילה ואת אורח החיים ובכך להגדיל את סיכויי ההצלחה של הטיפול לטווח ארוך.

 

בלון קיבה

 
חדש בבית הרופא- טיפול בהשמנת יתר באמצעות בלון להרזיה וללא צורך בניתוח !!!

טיפול חדשני בבית הרופא מאפשר שליטה בנפח הקיבה והפחתה במשקל ללא ניתוח קיצור קיבה וללא אשפוז מיותר.
הגיע הזמן לבצע שינוי דרמטי באמצעות פעולה פשוטה שנעשית תוך 15 דקות ע"י גסטרואנטרלוג מומחה וללא צורך בניתוח.
 
 • הכנסת הבלון לקיבה הינה פעולה אינדוסקופית בטוחה, אינה כירורגית, והיא מתבצעת לזמן קצוב כטיפול נגד השמנה. המנגנון הוא שהבלון אשר נמצא בקיבה מקטין את נפח הקיבה וע"י כך מסייע בדיאטה נכונה. הבלון נכנס בגסטרוסקופיה רגילה לקיבה וללא צורך בניתוח.
 • התהליך מתבצע ע"י פרופ' פבל קרוגליאק שהינו גסטרואנטרולוג מומחה מן הטובים בארץ ומלווה ע"י אנשי צוות בתחומים הבאים: אנדוקרינולוגיה וסכרת, פסיכיאטריה, דיאטה והרדמה.
 
 
רבים מאתנו רוצים להרזות, ומתקשים מאוד לבצע את השינוי הנחוץ לנו כל כך

המשקל שלנו הוא אחד הדברים שמעסיקים אותנו באופן הניכר ביותר בכל הנוגע למראה החיצוני שלנו לאורח החיים שלנו. מדובר במצב הגיוני, משום שהמשקל הוא חשוב ביותר עבור שני החלקים האלה של חיינו – מצד אחד, משקל עודף הוא ללא ספק אתגר אסתטי, ורבים רוצים לרדת במשקל בכדי לשפר את איכות חייהם בהקשר זה. מצד שני, משקל עודף גם מוכח היום כלא בריא, ויש חשיבות גדולה מאוד לירידה במשקל בכדי לשפר ערכים בריאותיים רבים. משום כך, רבים מאתנו מחפשים התערבות חיצונית כלשהי, שכן הירידה במשקל בכוחות עצמנו היא לעתים פשוט בלתי אפשרית – ובלון קיבה הוא אפשרות איכותית בהקשר זה.
 

מהו בדיוק בלון קיבה, כיצד הוא מסייע להרזיה, ומהם יתרונותיו

 
 • מה זה בדיוק אומר? בלון בקיבה הוא למעשה בלון של ממש, המוחדר לקיבה בתהליך שאיננו כירורגי באופן מובהק אלא שמרני, ומילוי שלו בתמיסה פיזיולוגית. הבלון נספק בקיבה בצורה שמקטינה את נפח הקיבה ומאפשרת למטופל לאכול פחות, ולאחר זמן קצוב של כחצי שנה הוא מוסר. בצורה זו, הבלון מהווה למעשה הליך הרזייה – אמנם לא קיצוני כמו הליכי הרזייה אחרים, אך יעיל ב-83% מהמקרים בירידה של למעלה מ-20% ממשקל הגוף.
 • יתרונות בלון קיבה – ישנם יתרונות רבים ובלתי מבוטלים לבלון בקיבה כהליך בריאטרי. יתרון ברור הוא היותו של ההליך לא כירורגי אלא שמרני יותר וכך גם בטוח יותר, ובנוסף זהו הליך שמתאים למגוון רחב מאוד של מועמדים לניתוחי הרזיה שונים. בלון הקיבה משמש כנקודת פתיחה איכותית ביותר להרזיה, ואמנם לא פשוט לשמור על המשקל החדש אליו מגיעים באמצעותו, אך מדובר בנקודת הזנקה משמעותית ביותר.

 
בית הרופא נגב מבטיח לכם את המעטפת הרפואית השלמה והאיכותית שנחוצה לכם

אם אתם זקוקים לייעוץ ולטיפול ברמה הגבוהה ביותר בהליכים בריאטריים שונים באופן כללי, ובוודאי בכל מה שנוגע לבלון בקיבה, הגעתם למקום הנכון. בית הרופא נגב בע"מ הוא מרכז רפואי ברמה הגבוהה ביותר, המתמחה ברפואה פנימית על כל מרכיביה, ומבטיח לכם את הטיפול המלא והאיכותי ביותר בכדי לסייע לכם להוריד במשקל ולשפר את אורח החיים שלכם.


לקבלת מידע נוסף אודות בלון קיבה ושירותי בריאות נוספים באחריות מלאה
צרו עמנו קשר בטלפון או דרך האתר ונשמח לעמוד לשירותכם!