בדיקת גסטרו בבית הרופא

 
בדיקת גסטרוסקופיה היא בדיקה נפוצה ברפואה המיועדת לאבחון, זיהוי וטיפול בעיות ומחלות המתפרצות במערכת העיכול העליונה. תודות למכשור הטכנולוגי שלנו בבית הרופא, ניתן לבדוק באופן ישיר את מערכת העיכול על ידי הסתכלות.
 

מדוע מבצעים בדיקת גסטרו?

 
בדיקת גסטרו בבית הרופא מבוצעת לצורך זיהוי גידולים בשלבים מוקדמים ומניעת התפתחותם, עצירה של דימומים שונים במערכת העיכול, הוצאת גופים זרים הגורמים לדימום, נטילת ביופסיה ועוד. לא בכדי מהווה הבדיקה כלי שימושי כל כך – שכן היא מהווה אפשרות לאבחן ולטפל בבעיה המאובחנת באחת.
 

כיצד מתבצעת בדיקת גסטרו?

 
הבדיקה מבוצעת על ידי גסטרואנטרולוג מומחה. הרופא מחדיר אנדוסקופ, הוא צינור גמיש שבקצהו מצלמה – אל תוך מערכת העיכול של הנבדק. במהלך הבדיקה ניתן לצפות בצילומי המצלמה בצורה ברורה. הבדיקה עצמה מתבצעת תחת אלחוש חלקי המאפשרת למטופל לעבור את הבדיקה ללא תחושות אי נעימות. הטשטוש מבוצע באמצעות זריקה לאחריה מושכב המטופל על צידו השמאלי.

בתחילת הבדיקה יועבר למטופל חומר מאלחש, כך שהבדיקה אינה כואבת ואינה מעוררת תחושות אי נעימות. הכנסת הצינור עצמו אורכת דקות ספורות ומתבצעת באופן איטי ביותר.
 

מתי מבצעים את הבדיקה?

 
בדיקת גסטרו מתבצעת כאשר המטופל מתלונן על אי נוחות בבטן, כאבים, בחילות והקאות, כאב וקשיים בבליעה, איבוד תאבון או ירידה לא ברורה במשקל ואף גילוי אנמיה.


 
מעוניינים לדעת פרטים נוספים על בדיקת גסטרו? צלצלו אלינו כבר היום ונשמח לעמוד לשירותכם!