איך ניתן להרזות בדרך בטוחה?

 
 
בשנים האחרונות בעקבות תרבות הצריכה המודרנית המשלבת אוכל מהיר עם מיעוט בפעילות גופנית תופעת השמנת היתר הפכה לדבר נפוץ מאוד, בעיקר בחברה המערבית. נמצא ילדים ונוער רבים המתמודדים עם השמנת יתר שלעיתים אף מגיעה לרמה מסכנת חיים, אך אף פעם לא מאוחר לשינוי בריא באורח החיים.

 

שמירה על אורח חיים בריא

 
עיקרון העל המנחה את תהליכי ההרזיה באשר הם הוא שמירה על אורח חיים בריא. מה בעצם הכוונה? אורח חיים בריא מתייחס לכלל האספקטים השונים המרכיבים את חיינו. לפרטים, הכוונה היא להרבות בשתיית מים, לאכול בריא ומאוזן, לעשות פעילות גופנית במידה, לישון שינה טובה, לשמור על הגוף מפני מזיקים שונים כמו השמש, אלכוהול וסיגריות וכמובן, (גם לטפל ולא להזניח את הנפש)- שכן נפש בריאה, בגוף בריא. לכן, במסגרת כל ניסיון הרזייה, זהו העיקרון עליו חשוב לשמור ללא קשר לשיטה שנבחרה.
 
בלון קיבה
 
 
 

דיאטות בשילוב עם פעילות גופנית

 
ישנן דיאטות רבות ומגוונות אשר לרוב מתבססות על ספירת קלוריות או על הוצאת מזונות מסוימים כליל מהתזונה שלנו. למשל, ישנן דיאטות אשר אוסרות על צריכת פחמימות באשר הן, בכל צורה. במקרה של בחירה בדיאטה כשיטת ההרזיה, חשוב מאוד לשלב אותה עם פעילות גופנית ברמה לא מאד גבוהה בהתחלה אך ניתן להגביר את הקצב עם הזמן. כך תבטיחו למעשה שהקילוגרמים שהושלו לא יחזרו מיד עם תום הדיאטה המיוחדת.

 

קבוצות הרזייה ותמיכה

 
כיום, ניתן למצוא קבוצות תמיכה והרזייה רבות, אשר במסגרתן ישנו מנחה אשר משלב בין עצות פרקטיות לירידה במשקל, שקילות, מתן עצות לצד שיח תומך. קבוצות ההרזיה לרוב נתמכות בעזרים חיצוניים, כמו למשל אפליקציות בהן ניתן לשמור מעקב על המזון שצרכתם באותו יום ולקבל מידע על מיני מזונות וערכם התזונתי, מתכונים ותפריטים יומיים. גם את האפשרות הזו של קבוצות הרזייה ותמיכה מומלץ עד מאד לשלב יחד עם פעילות גופנית.

 

בלון קיבה

 
בלון הקיבה הוא למעשה בלון העשוי סיליקון אשר מוחדר לקיבת האדם בתהליך אנדוסקופי ותפקידו למעשה לצמצם את נפח הקיבה. הליך החדרת בלון הקיבה הינו הליך רפואי פשוט המתבצע על ידי כירורג מומחה ואורך כ-15 דקות בלבד. את הבלון משאירים בחלל הקיבה כשישה חודשים, אז הוא מוצא מן הגוף בהליך דומה. בלון הקיבה הוכח יעיל ב-83% מהמקרים בירידה של למעלה מ-20% ממשקל הגוף. לצד בלון הקיבה חובה לשמור על תזונה נכונה ופעילות גופנית ברמה מסוימת וזאת כדי לעודד ולהאיץ את הירידה במשקל. היתרון המרכזי בשיטה זו הוא למעשה העובדה שהוא פולשני ומסוכן הרבה פחות מאשר ניתוחי קיצור קיבה למשל יחד עם העובדה שהוא מוכח כיעיל מאד, לעיתים אף יותר מניסיונות אחרים.
 

לקחת את הצעד הראשון

 
כמו כל דבר בחיים, בייחוד ירידה במשקל, פשוט צריך לקחת את הצעד הראשון ולהתחיל לצעוד לעבר חיים טובים יותר.


רוצים לדעת פרטים נוספים? חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ בחינם!

לשיחת ייעוץ ללא עלות חייגו עכשיו: