אבחון סרטן המעי הגס

 
סרטן המעי הגס הינה מחלה במסגרתה מופיעים גידולים סרטניים במעי הגס, בתוספתן ובחלחולת. זהו הסרטן השני בגורמי המוות בעולם המערבי והשני בשכיחותו. הגידולים הסרטניים שפירים אולם בהיעדר טיפול עלולים להיעשות ממאירים. כיום, הסברה העיקרית גורסת כי סרטן המעי הגס נגרם בשל פוליפים במעי. אצלנו בבית הרופא מעניקים טיפולים מקדימים וטיפולים מלווים לאיתור התופעה בזמן ולמתן טיפול הולם.
 

סימפטומים לסרטן המעי הגס

 

כאבי בטן

 
כאבי בטן הנגרמים כתוצאה מגידולים במעי הגס ידווחו על נפיחויות ועוויתות בבטן, גזים ותחושת אי נוחות.
 

פעולות מעיים שונות

 
שלשולים או עצירויות, אלו הם חלק מהסימפטומים של סרטן המעי הגס. תכיפות גבוהה בהליכה לשירותים גם היא מהווה סימן. סימן נוסף העלול להעיד על קיום גידול הינו שינויים מהירים במרקם הצואה.
 

דם בצואה

 
דם בצואה נגרם בשל דימומים של הגידולים עצמם. דם זה יכול להיות סמוי או גלוי. במקרה של חשד – יש לגשת לרופא המשפחה לקבל הפנייה ולהיבדק באופן מיידי.
 

עייפות, חוסר תאבון וירידה במשקל

 
במידה וסימנים אלו נמשכים זמן רב חשוב לפנות אל הרופא שכן סימפטומים אלו מלווים כל מחלות הסרטן. סימנים אלו יכולים להעיד על מחלות קשות אחרות ולכן מצריכים בדיקה מיידית.

האבחון, הבדיקות והטיפולים המבוצעים אצלנו בבית הרופא מוענקים כולם על ידי מיטב הרופאים ברחבי הארץ כולה. כל אחד מהמטופלים שלנו זוכה ליחס אישי ולמסירות מרבית לפתרון הבעיה ולחזרה תקינה לחיים.